Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Klippning av bruksgräs
Referensnummer: SN-2020-1630
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser en funktionsupphandling för gräsklippning av totalt omkring 2 229 374 m2 bruksgräs i de yttre delarna av Malmö stad. Upphandlingen är uppdelad i två (2) geografiska anbudsområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Klippning av bruksgräs - Entreprenadområde Nord
Del nr: 2
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77313000 Parkskötsel, 77314000 Markskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget avser en funktionsupphandling för gräsklippning gällande Entreprenadområde Nord med en klippyta på 766 517 m2.