593845-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Anläggningsarbete för flygfält, startbanor och manöverområde
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Oms inflygningslinjer 01/19 F7 Såtenäs
Referensnummer: UH-2019-320
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45235000 Anläggningsarbete för flygfält, startbanor och manöverområde
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser byte av inflygningsljusmaster för inflygning 01 sam 19 på F7 Såtenäs flygplats.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen