2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konkurrensutsättning av Stockholmshusen DIS för för totalentreprenad i samverkan Fagersjö och Oxnö
Beskrivning: Den här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet: Stockholmshusen DIS för totalentreprenad i samverkan 3014, Stockholmhusen DIS
Intern identifierare: FB 2025/242
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
Ytterligare klassificering (cpv): 45211000 Anläggningsarbeten för flerfamiljshus, 45211300 Byggnation av bostäder, 45211340 Byggnation av flerfamiljshus, 45211341 Byggnation av lägenheter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Konkurrensutsättning av Stockholmshusen DIS för för totalentreprenad i samverkan Fagersjö och Oxnö