593920-2024 - Resultat
Sverige – Administration inom socialtjänsten – Insatser för barn och unga - konsulentstödda jourhemsinsatser
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelInsatser för barn och unga - konsulentstödda jourhemsinsatser
BeskrivningUpphandlingen omfattar att tillgodose beställarens behov av förmedling och utbildning till jourhemsfamiljer. Vidare innefattar uppdraget att tillgodose beställarens behov av konsulentstödda jourhem för barnet/den unge i åldrarna 0-20 år. Beställaren avser att teckna avtal med maximalt 20 leverantörer. De enskilda placeringarna (avrop från ramavtalet) kommer att ske enligt en särskild fördelningsnyckel där barnet/den unges behov är primärt
Intern identifierare2.3.3-105/2021
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85321000 Administration inom socialtjänsten
Ytterligare klassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85311000 Social omsorg med inkvartering, 85320000 Socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareInsatser för barn och unga - konsulentstödda jourhemsinsatser