Huvudsaklig CPV-kod 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget består i att ansvara för CAD/BIM-samordning i pågående bygg-/anläggningsprojekt.
Informationssamordnare ska fungera som kontaktyta mellan projektledare, CAD/BIM-ansvariga i projekt och enheten Fastighetsinformation runt CAD/BIM-samordningsfrågor och informationsleveranser från projekt till förvaltning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71315000 Byggnadsteknik, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen