Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mekaniska Underhållstjänster
Referensnummer: 11890
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45259000 Reparation och underhåll av anläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar mekaniska underhållstjänster innefattande reparationsarbeten och underhåll främst inom områdena VA-anläggningar och Värmeverk.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 2
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45259000 Reparation och underhåll av anläggningar, 45259100 Reparation och underhåll av anläggning för avloppsvatten, 45259200 Reparation och underhåll av reningsverk, 45259300 Reparation och underhåll av värmeverk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 01/01/2022Slut: 31/12/2025
Detta kontrakt kan förlängas: nej
Del nr: 2