Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drivmedel från pump och laddstation
Referensnummer: 576/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09100000 Bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar stationstankning, på både bemannade och obemannade bensinstationer inkl. tillbehör och tjänster för fordonets trafiksäkerhet och underhåll via drivmedelskort. Områdena som omfattas är:
Delområde A: Diesel/biodiesel
Delområde B: Bensin
Delområde C: E85
Delområde D: Alkylatbensin i dunkar och bulk
Delområde E: HVO
Delområde F: Vätgas
Delområde G: Snabbladdning av el
Delområde H: Fordonsgas
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09130000 Petroleum och destillat, 09132000 Bensin, 09134200 Dieselbränsle, 09134230 Biodiesel, 31158100 Batteriladdningsdon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen