594005-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster – Sakkunnigt biträde till revisorerna
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSakkunnigt biträde till revisorerna
BeskrivningUpphandling av sakkunnigt biträde till revisorerna i Kiruna, Gällivare, Pajala, Jokkmokks kommuner och Lapplands kommunalförbund samt biträde till lekmannarevisorerna i de kommunala bolagen.
Intern identifierare2025/6
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 75000000 Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000