594017-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallshantering – Upphandling av omhändertagande av returträ och ris
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av omhändertagande av returträ och ris
Beskrivning: Kungälvs kommun inbjuder er härmed att inkomma med anbud som syftar till ett ramavtal som ska omfatta omhändertagande av returträ och ris
Intern identifierare: KS2024/2041
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90514000 Återvinning av avfall, 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Upphandling av omhändertagande av returträ och ris