594076-2019 - PlaneringSverige-Halmstad: Utrustning för gasbehandling och annan andningsstödjande utrustning
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
(Request for Information) CPAP- utrustning med distansmonitorering
Referensnummer: RFI
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33157000 Utrustning för gasbehandling och annan andningsstödjande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser CPAP-utrustning med distansmonitorering för Region Halland.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33157400 Andningsapparater för medicinskt bruk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI (Request för information) avser CPAP -utrustning med distansmonitorering.