594089-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Röntgenapparatur – Fast röntgenutrustning för deviceimplantationer (pacemaker och ICD)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFast röntgenutrustning för deviceimplantationer (pacemaker och ICD)
BeskrivningUpphandlingen omfattar Fast röntgenutrustning för deviceimplantationer (pacemaker och ICD). Upphandlingen omfattar en (1) styck utrustning, underhåll, reservdelar och tillbehör till den aktuella utrustningen.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33111000 Röntgenapparatur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121342:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33111721 Digital angiografiutrustning, 33182400 Röntgenanläggning för hjärtundersökning