2. Förfarande
Förfarande
Titel: Pulsed Field Ablation (PFA)
Beskrivning: Systemet och associerat förbrukningsmaterial ska vara CE/MDR märkt och kommersiellt tillgängligt i Sverige. Det ska även finnas publicerade, prospektiva, randomiserade data som jämför kliniska resultat och patientsäkerhet mot både kryobehandling och radiofrekvensbehandling med minst 1 års uppföljning.
Intern identifierare: K 2024-6453
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000