Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hissmoderniseringar och hissutbyten
Referensnummer: 202124
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45313100 Hissinstallationer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för hissmoderniseringar och hissutbyten i beställarens fastighetsbestånd. Beställaren fastighetsbestånd består av ca 250 hissar.
Beställaren avser att teckna ramavtal med två (2) anbudsgivare. Avrop sker genom förnyad konkurrensutsättning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45313000 Installation av hissar och rulltrappor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen