594175-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekttjänster – Arkitekter nyproduktion
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelArkitekter nyproduktion
BeskrivningRamavtal arkitekter för nyproduktion av lägenheter och lokaler.
Intern identifierareAvtalsnummer: ST26/0100
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000