594231-2021 - PlaneringSverige-Luleå: Träbränslen
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pellets
Referensnummer: 2021/1505
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09111400 Träbränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Behov av pellets till olika kommunala fastigheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen