Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snittblommor, krukväxter och skötsel av inomhusväxter
Referensnummer: LTU-5698-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03121200 Snittblommor
II.1.4.
Kort beskrivning
Snittblommor och blomsterarrangemang samt krukväxter inklusive skötsel av inomhusväxter till Luleå tekniska universitet, Luleå.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03121200 Snittblommor, 03451000 Växter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen