594282-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Ljungby: Byggnadsmaterial
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggmaterial 2023
Referensnummer: 2023-0117
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44111000 Byggnadsmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal för byggmaterial, träprodukter, inredning och snickerivaror.
Inbjudan
Ljungby kommun bjuder in till att lämna anbud enligt nedan. I detta upphandlingsdokument finns alla nödvändiga uppgifter, krav och villkor för att lämna anbud.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03410000 Trä, 44110000 Konstruktionsmaterial, 44221200 Dörrar, 44531100 Träskruv, 44921100 Gips
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen