594372-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara för utbildning och underhållning – Körkortssimulatorer till Arbetsmarknadsförvaltningen
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKörkortssimulatorer till Arbetsmarknadsförvaltningen
BeskrivningUpphandling av cirka tio körkortssimulatorer med tillhörande hårdvara, mjukvara, licenser, installation, utbildning, support och underhåll. Simulatorerna ska användas för kostnadsfri körkortsträning i stadens verksamheter och placeras i Jobbtorg Stockholms och Vuxenutbildning Stockholms lokaler inom Arbetsmarknadsförvaltningen.
Intern identifierareAMF 2026-411
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48930000 Programvara för utbildning och underhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 48900000 Diverse programvara och datorsystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareKörkortssimulatorer till Arbetsmarknadsförvaltningen