59446-2017 - ResultatSverige-Luleå: Kaffe, te och liknande produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kaffe, te, drickchoklad m.m. till kommunens samtliga avdelningar/kontor.
Referensnummer: KLF 2016/1282
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15860000 Kaffe, te och liknande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunens behov av kaffe, te, drickchoklad m.m. till samtliga avdelningar/kontor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen