Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanning med inhyrda läkare
Referensnummer: RJL 2020/509
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser bemanning med inhyrda specialistläkare.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85111100 Kirurgisk sjukhusvård, 85111300 Gynekologisk sjukhusvård, 85121000 Läkarmottagningstjänster, 85121100 Tjänster utförda av allmänpraktiserande läkare, 85121200 Medicinska specialisttjänster, 85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen