Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skrivare och skrivartjänster
Referensnummer: 21/184
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av skrivare och skrivartjänst för hela Malmö stad.
Inbjudan
Malmö stad, genom upphandlingsenheten, inbjuder intresserade leverantörer att inkomma med anbudsansökan för förhandlat förfarande med föregående annonsering, avseende upphandling av Skrivare och skrivartjänster i enlighet med villkor i detta underlag. I inbjudan finns en övergripande beskrivning av Stadens målbild, krav och behov. Inbjudan besvaras med en ansökan om deltagande i upphandlingen genom ifyllnad av svarsformulär samt bilagor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30232130 Färgskrivare, 48773100 Utskriftshanterare, 50310000 Underhåll och reparation av kontorsmaskiner, 51620000 Installation av kontorsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen