594577-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Natriumhydroxid
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kemikalier - Natriumhydroxid
Referensnummer: 20/00289
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24311520 Natriumhydroxid
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leveranser av Natriumhydroxidlösning till VASYD, Sjölunda avloppsreningsverk i Malmö.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24900000 Finkemikalier och andra kemikalier, 24960000 Olika slag av kemiska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen