59460-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Skötsel av trädgårdar och parker
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenad för drift och underhåll av fastighetsteknik och utemiljö avseende Sturehovs slott m.fl.
Referensnummer: FSK 2020/154
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77311000 Skötsel av trädgårdar och parker
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar en entreprenad för tillsyn, skötsel, avhjälpande och planerat underhåll av fastighetsteknik och utemiljö för objektet Sturehovs slott samt avhjälpande underhåll av fastighetsteknik och utemiljö för 38 perifera objekt enligt 06:4 Objektbeskrivning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen