594630-2021 - ResultatSverige-Uppsala: Kaffe, te och liknande produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bryggkaffe
Referensnummer: KSN-2021-01283
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15860000 Kaffe, te och liknande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av brygg- och instantkaffe (snabbkaffe) till Uppsala kommun. Avtalet omfattar endast de i prisbilagan specificerade produkterna.
Avtalet omfattar inte leverans av kaffe till vendingautomater och liknande.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15861000 Kaffe
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen