594641-2019 - ResultatSverige-Jönköping: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sutur- och staplingartiklar
Referensnummer: RJL 2019/165
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Jönköpings läns behov av sutur- och staplingartiklar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141120 Clips, suturer och ligaturer, 33141125 Kirurgisk suturmateriel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen