594642-2019 - ResultatSverige-Linköping: Utrustning för tandreglering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ortodonti
Referensnummer: UC-2019-06
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33135000 Utrustning för tandreglering
II.1.4.
Kort beskrivning
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter, 33138000 Produkter för tandproteser och tandreglering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen