594684-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll – RAMAVTAL FÖR SERVICE- OCH REPARATIONSARBETEN-teknikområde 13 Maskiner Tvättstugor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRAMAVTAL FÖR SERVICE- OCH REPARATIONSARBETEN-teknikområde 13 Maskiner Tvättstugor
BeskrivningArbetena omfattar: - Reparation, utbyte samt service av maskiner i tvättstugor, så som exempelvis, tvättmaskiner, torktumlare torkskåp, manglar osv - Beställaren har även rätt (ej skyldighet) att avropa detta ramavtal vid ev mindre entreprenader vid om-, till- och nybyggnationer - Så kallade ”Funktionsgarantifel”, med vilket avses vissa specificerade fel som innebär avsaknad av funktion enligt 13.8 Funktionsgarantifel.
Intern identifierare202406
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRAMAVTAL FÖR SERVICE- OCH REPARATIONSARBETEN-teknikområde 13 Maskiner Tvättstugor