Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vitvaror och hushållsmaskiner
Referensnummer: FS 2.1.2-126-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39700000 Hushållsapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Umeå universitet inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ramavtal gällande vitvaror och hushållsmaskiner. Ramavtalsområdet omfattar bland annat kyl, frys, tvätt och tork, diskmaskiner, mikrovågsugnar och småel.
Upphandlingen är uppdelat i tre (3) olika grupper vilket innebär att anbudsgivaren kan välja att lämna anbud på en eller flera grupper.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Grupp 1 - Kyl och frys
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39711100 Kylskåp och frysar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Grupp 2 - Tvätt och tork
Del nr: 2
Ytterligare CPV-kod(er) 39713200 Tvätt- och torkmaskiner
Grupp 3 - Kök
Del nr: 3
Ytterligare CPV-kod(er) 39711362 Mikrovågsugnar, 39721100 Hushållsapparater för matlagning, 39711400 Grillar, spishällar, värmeplattor och kokplattor, 39713100 Diskmaskiner