2. Förfarande
Förfarande
Titel: Totalentreprenad i partnering - Ishall om-, till- och nybyggnad
Beskrivning: Om-, till- och nybyggnad av ishall i Stenkullen ´. Totalentreprenad i partnering.
Intern identifierare: SBN26.9
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45212000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fritidsaktiviteter, idrott, kultur, inkvartering och restaurangverksamhet
Ytterligare klassificering (cpv): 45212100 Byggnadsarbete i samband med fritidsanläggningar, 45212140 Fritidsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000