594776-2021 - ResultatSverige-Umeå: Röntgenapparatur
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Röntgenutrustning, skelett- och lung
Referensnummer: HSN 624-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33111000 Röntgenapparatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling gäller ramavtal avseende röntgenutrustning för lung- och skelettundersökning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Maximala antalet utrustningar som kommer att avropas under avtalsperioden är tio (10) stycken.