594779-2021 - ResultatSverige-Lund: Förvaringsskåp
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Förrådssystem JIT-skåp
Referensnummer: 2021-FA000061
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39141300 Förvaringsskåp
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av förrådssystem till de förvaltningar/avdelningar inom Region Skåne.
Förrådsystemet omfattar högskåp, blankettskåp, genomräckningsskåp, bänkskåp, och mobila skåp inklusive varierande inredning. Skåpen används till största del som närförråd på sjukhusens olika avdelningar och systemet som används är ett tvåfacksystem Just In Time (Tom-Full).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39122100 Skåp
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen