2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inbjudan till produktvisning av Biopsinålar och bröstmarkörer
Beskrivning: Koncerninköp i Västra Götalandsregionen (VGR) planerar för en eventuell kommande upphandling av Biopsinålar och bröstmarkörer. Syftet med produktpresentationen är att VGR ska få information om marknaden och leverantörer som kan leverera Biopsinålar och bröstmarkörer, fysiskt få se produkterna samt att ta tillvara på erfarenheter, kunskaper och framtidsvisioner.
Intern identifierare: RS 2025-01917
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33141323 Biopsinålar
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar, 33141320 Nålar för medicinskt bruk, 33141326 Nålar för radiologiska procedurer