59496-2025 - Resultat
Sverige – Trädgårdstjänster – Tillsyn och skötsel - utemiljö
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTillsyn och skötsel - utemiljö
BeskrivningUpphandlingen omfattar en entreprenad för tillsyn, skötsel, och avhjälpande underhåll, snöröjning samt vissa administrativa arbetsuppgifter omfattande AB SigtunaHems fastighetsbestånd.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102030:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77313000 Parkskötsel, 77312100 Ogräsbekämpning, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 90620000 Snöröjning, 90612000 Gatsopning