See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Akustikkonsulter
Beskrivning: Ramavtalet omfattar tekniska konsulttjänster inom området akustik och buller. Uppdrag kan t.ex. utgöras av utredning, beräkning, mätning, inventering, analys, bedömningar, rådgivning och åtgärdsförslag av ljudnivåer t.ex. för planarbete, vid klagomål eller inför nybyggnation och renoveringar.
Intern identifierare: HS/2024:118
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313200 Konsulttjänster för ljudisolering och akustik
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Prövning av anbudsgivare
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för tekniska konsulttjänster inom akustik och buller. Uppdrag kan t.ex. utgöras av utredning, beräkning, mätning, inventering, analys, bedömningar, rådgivning och åtgärdsförslag av ljudnivåer t.ex. för planarbete, vid klagomål eller inför nybyggnation och renoveringar.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Prövning av anbud
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Upphandlingsföreskrifter