595022-2022 - ResultatSverige-Vänersborg: Optiska mikroskop
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ögonmikroskop inklusive tillbehör
Referensnummer: RS 2022-03041
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38634000 Optiska mikroskop
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ögonmikroskop/spaltlampa inklusive tillbehör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38500000 Apparater för kontroll och provning, 38510000 Mikroskop, 38600000 Optiska instrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen