Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal köp, service- och reparation av städmaskiner.
Referensnummer: KLF 2022/607
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42995000 Diverse rengöringsmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar två delområden:
Delområde 1: Köp av nya städmaskiner
Delområde 2: Service- och reparation av städmaskiner
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34310000 Maskiner och maskindelar, 42995000 Diverse rengöringsmaskiner, 50530000 Reparation och underhåll av maskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2