595038-2021 - PlaneringSverige-Uppsala: Snöröjning
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Markdrift av hårdgjorda markytor
Referensnummer: GSN-2021-02953
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala kommun genomför en förfrågan om information, så kallat Request For Information (RFI), inför en ny ramavtalsupphandling av "Markdrift av hårdgjorda markytor". Uppsala kommun inbjuder intressenter att lämna svar på denna RFI genom att inkomma med synpunkter och svar på frågeställningar i detta dokument.
Vid behov kan Uppsala kommun även komma att bjuda in intressenter till efterkommande dialogmöte.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144400 Fordon för väghållning, 34144430 Gatsopningsfordon, 34144440 Sandningsfordon, 34921100 Gatsopningsmaskiner, 43313100 Snöplogar, 44113900 Material för vägunderhåll, 90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI