Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50240000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende sjöfart och annan utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 50246000 Underhåll av hamnanläggningar
Ytterligare klassificering (cpv): 50246200 Underhåll av bojar
Ytterligare klassificering (cpv): 63700000 Kringtjänster för land-, sjö- och lufttransporter
Ytterligare klassificering (cpv): 63720000 Stödtjänster för sjötransport