595081-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Luleå: Resebyråtjänster och liknande tjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2023 Resebyrå- och konferenstjänster Region Norrbotten
Referensnummer: 23/369
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Bokning av resebyrå- och konferensförmedlingstjänster och omfattar:
o Bokning av flyg-, tåg-, buss- och båtresor, både inrikes och utrikes
o Bokning av anslutningstransport till flygplats/tågstation/busstation/hamn, både inrikes och utrikes bokning av hyra av fordon, både inrikes och utrikes
o Bokning av hotellrum, både inrikes och utrikes
o Konferensförmedlingstjänster som kan inkludera allt från bokningar av ”bara” en lokal till mer omfattande arrangemang.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
63500000 Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen