Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Plåtarbeten
Referensnummer: Unr 16/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71550000 Smedtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser plåtarbeten och mindre smidesarbeten enligt detta avtal med tillhörande bilagor. Anbudsgivaren ska ha hög kompetens och servicegrad.
Uppdrag vars uppskattade värde överstiger 120 000 SEK ex moms sker genom förnyad konkurrensutsättning där samtliga avtalsentreprenörer blir tillfrågade.
Planerad avtalsstart är 2022-02-01.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45261213 Läggning av takplåt, 45261300 Plåtslageri och uppförande av stuprännor, 45261310 Plåtslageri
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen