Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elmaterial och Ljuskällor
Referensnummer: auto
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31681410 Elmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för elmaterial och ljuskällor till Sotenäs-, Munkedals-, Tanums-, Strömstads- och Lysekils kommun
Upphandlingsförfarande
Öppet förfarande enligt lagen (2016:1145) om offentlig upphandling med förändringar och tillägg.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31520000 Lampor och belysningsarmatur, 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör, 31681000 Eltillbehör, 31682000 Elektricitetsmateriel, 44320000 Kabel och tillhörande produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen