2. Förfarande
Förfarande
Titel: Support backupsystem
Beskrivning: Upphandlingen omfattar utbyte av kontrollers för två NetApp FAS8200 system till NetApp FAS50, förlängning av support på befintliga diskar tillhörande nuvarande FAS8200, support av ett befintligt AFF-C60 och ett avtal där man kan komplettera systemen under tiden för avtalet med t ex utbyggnad av disk.
Intern identifierare: SCB2026/683
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30211300 Dataplattformar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000