595449-2021 - ResultatSverige-Karlstad: Krishantering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster inom krisberedskap och civilt försvar
Referensnummer: 20/97
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79430000 Krishantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen med referensnummer 20/97 avser ramavtal för konsulttjänster inom krisberedskap och civilt försvar.
MSB har behov av ett ramavtal avseende konsulttjänst med inriktning på utvecklingsarbete för att ta fram eller förädla och/eller genomföra olika former av stöd, modeller, verktyg, workshops, utbildningar, informationsmaterial och vägledningar inom krisberedskap och civilt försvar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
75220000 Försvarstjänster, 75222000 Civilförsvarstjänster, 79417000 Konsulttjänster för säkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen