595462-2021 - ResultatSverige-Kungsbacka: Utveckling av kundanpassad programvara
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bibliotekssystem
Referensnummer: 21/59
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72230000 Utveckling av kundanpassad programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose kommunens behov av välfungerande bibliotekssystem för kommunens skolbibliotek till prisvärd kvalitet. Bibliotekssystemet ska, utöver sedvanliga katalogfunktioner, kunna integrera såväl tryckta som digitala resurser.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48160000 Programvara för bibliotek, 48161000 Administrativt bibliotekssystem, 72212160 Programvaruutvecklingstjänster för bibliotek, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72263000 Programimplementation, 72267100 Underhåll av IT-programvara, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen