595472-2021 - ResultatSverige-Örebro: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
System för skolansökan och skolskjuts
Referensnummer: Bou 1081/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inledning
Intresserade anbudsgivare (nedan kallad Leverantör) inbjuds att lämna anbud gällande Örebro kommuns, org nr: 212000-1967 (nedan kallad upphandlande myndighet "UM"), behov av verksamhetssystem som molntjänst för ansökan, handläggning, administrering, geografiska beräkning och skolplacering av elever i Örebro kommuns grundskolor. Ansökan, handläggning, administrering, geografiska beräkning för skolskjuts för grundskoleelever samt ansökan, handläggning, administrering, geografiska beräkning gällande reseersättning för gymnasieelever.Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar, som anges i upphandlingsdokumenten. Mer information om Upphandlande myndighet Örebro kommun finns på https://www.orebro.se/
Vi ser fram emot ert anbud!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48810000 Informationssystem, 48931000 Programvara för utbildning, 72250000 System- och stödtjänster, 72262000 Utveckling av programvara, 72263000 Programimplementation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen