595478-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Skanning och fakturering – Skanning- VAN och Printtjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkanning- VAN och Printtjänster
BeskrivningRegion Uppsala avser upphandla externa tjänster för: - Skanning av inkommande pappersfakturor - VAN-tjänster (elektronisk fakturaväxel) - Utskick (print, elektroniskt eller via bank), distribution av utgående fakturor och dokument till externa mottagare både företag, organisationer och privatpersoner.
Intern identifierareUPPH2026-00201
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79999000 Skanning och fakturering
Ytterligare klassificering (cpv): 72400000 Internettjänster, 79999100 Skanning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000