595498-2019 - ResultatSverige-Tumba: Markskötsel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markskötselarbeten i Fittja och Alby
Referensnummer: 19/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Botkyrkabyggen inbjuder att lämna anbud på uppdrag avseende markskötsel vinter och sommar för områdena Fittja och Alby.
Entreprenaden omfattar:
— Snöröjning
— Halkbekämpning
— Sandupptagning
— Gräsklippning
— Lövupptagning.
Samt närliggande tjänster inom markskötsel vinter och sommar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen