2. Förfarande
Förfarande
Titel: Integrationsplattform
Beskrivning: Integrationsplattform för geodataflöden med ETL-funktionalitet. Plattformen ska hantera både geospatial och icke geospatial data från olika källor. Användarna i plattformen ska själva kunna utveckla, publicera, administrera och schemalägga arbetsflöden för att automatisera processer och skapa självservice-tjänster som kan användas både internt inom verksamheterna och externt mot kunder/kommuninvånare.
Intern identifierare: 2024-50
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30211300 Dataplattformar
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72210000 Programmering av programpaket, 72212200 Programvaruutvecklingstjänster för nätverk, Internet och intranät, 72212211 Programvaruutvecklingstjänster för plattformskompatibilitet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Inbjudan, administrativa föreskrifter, krav på leverantör, kommersiella villkor