2. Förfarande
Förfarande
Titel: Entreprenad för Vattenrening Nya Rosenlundsbadet (2)
Beskrivning: Upphandling omfattar delentreprenad för Vattenrening för Nya Rosenlundsbadet i Jönköping.
Intern identifierare: 26/66
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 24962000 Vattenreningskemikalier, 42912300 Maskiner och apparater för filtrering eller rening av vatten, 42912330 Vattenreningsutrustning, 43324100 Utrustning till simbassänger, 45212000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fritidsaktiviteter, idrott, kultur, inkvartering och restaurangverksamhet, 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar, 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten, 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000