595577-2023 - ResultatSverige-Västerås: Arkitekttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Inredningsarkitekt
Referensnummer: 2023/0332
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens syfte är teckna ramavtal för att tillgodose Mälardalen universitets behov av SAR/SIR certifierade inredningsarkitekter.
Upphandlingen avser även ljusdesign, och akustikuppdrag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79931000 Inredningstjänster, 79932000 Inredningsdesign
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen